Predavanje v knjižnici Medvode

Obveščamo, da je v Knjižnici Medvode ob tednu otroka organizirano zanimivo predavanje na temo KAKO SE UČITI, DA BI SI ČIM VEČ ZAPOMNILI?

OKTOBER

3.

Lea Čerin: Kako otrokom pomagati do lažjega učenja, torek ob 19.30

KAKO SE UČITI, DA BI SI ČIM VEČ ZAPOMNILI?

Medtem ko se polnijo učni načrti in od otrok zahtevajo čedalje več znanja in posledično več sedenja za mizo, v zraku ostaja vprašanje – kako se sploh učiti, da bi si podano snov zapomnili? Temu vprašanju se bomo posvetili na delavnici.

Starši se boste naučili, kako povrniti otrokovo zaupanje v sposobnost učenja in kako s pravim pristopom k učenju spodbujati in krepiti njihovo samozavest in samostojnost. Na delavnici se bomo osredotočili na vprašanja kdaj, koliko in kako pomagati otroku pri šolskem delu.

Predelali bomo ozadje učenja:
- zakaj so odmori pomembni in kdaj jih imeti,
- načrtovanje šolskega dela (in kaj narediti, ko za učenje ostane premalo časa),
- vpliv konteksta na učenje (razlika med aktivnim in pasivnim učenjem),
- motivacija (kako sploh lahko starši motiviramo otroka za šolo),
- učni stili (ali se z otrokom ujemate v učnem stilu in zakaj so pomembni).

Predavanja, ki ga pripravljamo v času Tedna otroka, se s starši lahko udeležijo tudi otroci, če ura ni prepozna.

Prijazno vabljeni, vstopnine ni.

Objavil Marko Valenčič 2. 10. 2017