Obvestilo o stavki

Spoštovani starši,

obveščamo vas, da bomo zaposleni v Osnovni šoli Simona Jenka, Smlednik, v sredo, 14. februarja 2018, sodelovali v splošni stavki vzgoje in izobraževanja, da bi izrazili nestrinjanje z neustreznim odnosom Vlade RS do področja vzgoje in izobraževanja ter nesprejemljivo nizkim vrednotenjem dela izobraževalk in izobraževalcev.

Na dan stavke, v sredo, 14. februarja 2018, bo osnovna šola Simona Jenka, Smlednik, zaprta.

Ta dan za otroke v šoli ne bo organiziran:

1. pouk,
  2. jutranje in popoldansko varstvo,
  3. vsa prehrana,
  4. popoldanske interesne dejavnosti.
  5. šolski prevoz

Zavedamo se, da bo to povzročilo največ nevšečnosti prav vam, cenjeni starši, za kar se vam vnaprej iskreno opravičujemo, a vas obenem prosimo za razumevanje in podporo našemu prizadevanju.

Za izredne primere učencev v prvi triadi, bomo ta dan organizirali varstvo. Starši naj izpolnijo prijavnico in jo vrnejo razredniku do torka, 13. 2. 2018.

V času stavke zimska šola v naravi (za 6.a in 6.b razred, od 12. 2. 2018 do 16. 2. 2018, Soriška planina) NE ODPADE. Temeljna pravila glavnega stavkovnega odbora SVIZ narekujejo, da "Delavci, ki so na dan stavke že na službeni poti (šola v naravi, ekskurzija, izobraževanje), na ta dan ne stavkajo".

Obvestilo stavkovnega odbora SVIZ

Hvala!