Tehniški dan 3. a

V sredo so imelu čenci 3. a tehniški dan.

V sredo, 21. 3. 2018, so imel učenci 3. a tehniški dan. Ker bo naša šola praznovala 50-obletnico, smo naredili izdelke za prodajo na sejmu, ki bo v soboto, 7. 4. 2018. Vsako leto si želim z učenci narediti nekaj, na kar bodo zelo ponosni, ker bodo v svoje delo vložili veliko truda, in bo končni izdelek tak, da ga bodo želeli imeti tudi drugi, ko ga bodo zagledali na sejmu.

V naš razred je prišla gospa Eva Fabjančič, ki je z učenci ponovila postopek pridelave volne, da ne bo kdo pozabil in mislil, da raste na drevesih in jim predstavila polstenje. Učenci so se z zanosom lotili polstenja in kmalu je bil narejen prvi izdelek, žogica. Večina otrok ni imela težav, bili so tudi vztrajni. Zato sva se odločili, da bodo naredili še en izdelek. Nekaterim učencem je pri drugem izdelku že popustila koncentracija in so potrebovali več pomoči. Vendar kljub vsem »naporom« so bili učenci ob koncu dneva zadovoljni, ponosni in srečni, da so naredili tako zelo »kul« obeske za ključe.

Vida Kotnik

Objavil Vida Kotnik 23. 3. 2018