MAJ - mesec dobrodelnosti na naši šoli

Vse učence, starše in delavce šole vabimo, da se nam pridružite v dobrodelnosti.
V času od 21. 5. do 31. 5. 2018 bomo zbirali dobrodelne prispevke za pomoči potrebne doma in v svetu. Zbrano bomo predali Karitasu, Rdečemu križu in društvu Operando.
1. do 5. razred bo zbiral nove šolske potrebščine (zvezke, barvice, svinčnike, nahrbtnike ipd.) za otroke iz socialno ogroženih družin v Sloveniji. Darovano bomo izročili Rdečemu križu. Naziv akcije je: OTROCI ZA OTROKE.
6., 7. in 8. razred bodo zbirali denarne prispevke za revne brazilske otroke. Denar zbirajo brazilski misijonarji s pomočjo slovenskega društva Operando. S prispevki želijo v Sao Paulu zgraditi preprosto šolo računalništva, da bi se mladi naučili osnov in si tako povečali možnost zaposlitve in lepše prihodnosti. Naslov akcije: RAČUNALNIŠKA UČILNICA ZA REVNE V SAO PAULU.
9. razred pa bo sodelovalzbiral v akciji Karitas -a POKLONI ZVEZEK 2018. Vsak učenec naj bi daroval vsaj en velik črtan zvezek.

Vse prispevke naj učenci izročijo svojim razredničarkam.
Objavil Stanka Grah 18. 5. 2018