Predavanje: g. Marko Juhant: Kako otroku pomagam odkriti, kaj ga zanima, kaj je pomembno zanj od tistega, kar že pozna.

Pod okriljem Zdravstvenega doma Medvode in s pomočjo Občine Medvode delujemo kot Akcijska skupina na področju primarne preventive. Organiziramo predavanja v okviru Šole za starše kar pomeni da dajemo možnost staršem, da pridobijo nova znanja in izkušnje za vzgojo otrok.

V zadnjem času način izvedbe prilagajamo  epidemiološki situaciji „covid-19“ in tako bo predavanje, ki bo posneto na OŠ Medvode dostopno vsem staršem na spletni strani OŠ Medvode: http://www.os-medvode.si

v času od 15.10. do 25.10.

Predavanje je pripravil  priznani strokovnjak, ki ima bogate izkušnje in spoznanja iz dolgoletnega dela z otroki in družinami  g. Marko Juhant, spec. pedagog za motnje vedenja in osebnosti:

Kako otroku pomagam odkriti, kaj ga zanima, kaj je pomembno zanj od tistega, kar že pozna. Da lažje spozna svoje

• interese in zanimanje
  • nadarjenost ali talente
  • jih poveže v bodoči poklic
  • jih uporabiti kot motivator za šolsko delo (lahko že od prvega razreda dalje)

Starši spoznajo, kako potekajo taki pogovori z otroki v prvi, drugi in tretji triadi in s kakšnimi cilji. Otroke pripravijo na izbiro poklica, na razmišljanje o bodočnosti in tem, kaj lahko storijo že danes.

Nasprotje od tistega: “Našega nič ne zanima, samo telefon in računalnik!” in za dekleta, da “Ves čas visi na telefonu in gleda tiste afne ter njihove cunje, kot da smo milijonarji in se v nekem popačenem jeziku meni z bogve kom!”

Dragi starši, prijazno vabljeni, da prisluhnite.

Načrtujemo še eno predavanje v novembru in v februarju z g. Kramlijem o pasteh sodobnih tehnologij za vsako šolo.

Za morebitne dodatne informacije se lahko obrnete na naslov: vida.bregar@siol.net

Lep pozdrav!

Vida Šušteršič- Bregar, dr.med.spec., voditeljica akcijske skupine

Projekt financira Občina Medvode.  Udeležba je brezplačna.

You may also like...