Pomladna zbiralna akcija papirja

Od ponedeljka, 16. 5. 2022 do četrtka, 19. 5. 2022, bo na naši šoli potekala pomladna zbiralna akcija papirja. Zabojnik se bo nahajal na parkirišču pred šolo (zaradi novega prizidka, okoli šole ne poteka več krožni promet). Tudi tokrat bo prinašanje papirja potekalo po vnaprej objavljenem urniku.

Povabite k sodelovanju tudi sosede, sorodnike, znance in prijatelje, ki imajo otroke v zadnji skupini vrtca.

Imeli bomo medrazredno tekmovanje. Razred, ki bo zbral največ papirja/na učenca, si bo prislužil nagrado, ki so jo predlagali predstavniki razredov.

IZBRALI BODO LAHKO MED DVEMA PREDLOGOMA:

• Dan brez pouka/ŠD po dogovoru z učiteljico.
  • Noč v novem prizidku šole in priprava večerje v gospodinjski učilnici s svojo učiteljico  🙂

NOVOST!!!

Obveščamo vas, da bomo istočasno začeli tudi z zbiranjem neuporabnih in poškodovanih mobilnih telefonov. Telefone bodo lahko učenci oddali v poseben zabojnik pri šolski zbornici. Z akcijo želimo spodbuditi vse uporabnike mobilnih telefonov k trajnostnemu ravnanju z odpadki, hkrati pa jih osveščati o ustreznem recikliranju elektronske opreme (ni prav, da neuporabni telefoni pristanejo v običajnih smetnjakih, ali celo nekje v naravi). Akcija je tudi dobrodelne narave, saj bodo sredstva namenjena šolskemu skladu.

Prosimo, da: papir doma stehtate (pri tehtanju bodite prosim natančni)na list (priloga) napišete, koliko kg papirja je vaš otrok prinesel  (veljajo le zapisi s podpisom staršev)zapišete datum in približno uro dostave papirja spodnji odrezek učenec/ka pokaže svojemu/ji razredniku/čarki do 23. 5. 2022

Vsa zbrana sredstva bodo namenjena šolskemu skladu.

Vsem, ki se boste akciji pridružili, se že vnaprej lepo zahvaljujemo.

Smlednik, 9. 5. 2022

Mentorica šolske skupnosti: Urška Podgoršek