Potrjen pojav COVID19 na šoli

Dobili smo sporočilo iz NIJZ. Sporočam, da je učenka 8.a razreda naše šole pozitivna (COVID19).

Spoštovani

Seznanjam vas z ukrepi NIJZ in šole v tem primeru:

Ukrepi NIJZ so:

8.a razred bo do 23. 9. odsoten,

Učitelja, ki sta bila v ponedeljek v razredu sta dobila posebna navodila.

Starši so dobili navodila NIJZ.

Ukrepi šole:

Z učenci 8a bomo v tem času 8 do 23. 9.) delali na daljavo.. 8.b ostaja v šoli.

Razred v katerem je bil 8.a  ( učilnica GOS) bomo še posebej razkužili ( danes), pred dnevi (torek in sreda) smo razkužili vse prostore predmetne stopnje.

S starši 8.a in 8.b razreda bomo imeli danes roditeljske sestanke ( po odobritvi NIJZ), izvedene v skladu z njihovimi priporočili. Na sestankih se bomo posvetili tudi preventivnim ukrepom.

Zaposleni, NIJZ, ZD Medvode, CZ Medvode, občina Medvode so seznanjeni, če bo potrebna kakšna pomoč, jo bomo dobili.

Predlagam, da vplivate na svoje otroke, da se v čim večji meri držijo priporočil NIJZ. Enako velja tudi za zaposlene.

Opozarjam tudi na eno od odločitev 32. redne seje Vlade Republike Slovenije :

"Že ta konec tedna bodo pričele veljati spremembe, vezane na nošenje mask v zaprtih javnih prostorih. Nošnja mask bo tako obvezna za učence od 7. razreda dalje, dijake in študente. Tudi vzgojiteljice, vzgojitelji v vrtcih ter učiteljice, učitelji v razredih vseh stopenj bodo morali nositi maske".

Več o tem je na strani NIJZ.

Z  nekoliko discipline v tem pogledu, bomo na šoli zlahka zajezili širjenje virusa.

Lepo vas pozdravljam, Marko Valenčič

Objavil Marko Valenčič 17. 9. 2020